mojtrener
|

Комплекс вежби за рамо

Објавено на: 09.11.2012

Во ова видео се демонстрираат 4 комплексни вежби за зајакнување на раменскиот појас.  За изведување на овие вежби потребни ве се само еднорачни тегови со максимална тежина од 7 кг. Секоја вежба од овој комплекс се изведува по 2 пати со по 8 повторувања.

Погледнете:

Напишано од

Даниел Трбогазов

Даниел е Дипломиран Проф. по Физичко образование и е главен уредник и основач на порталот Мој Тренер. Работната кариера ја гради како Инструктор по пливање, работи со млади и возрасни почетници , луѓе со посебни потреби и нуди простор за индивидуални тренинзи. Неговата основна цел е да ги поттикне младите и возрасните да водат здрав и физички активен живот, а воедно и да даде придонес во збогатувањето на спортската литература на овие простори.

Поврзани статии: Фитнес и Бодибилдинг

Коментари:


yh
yh Someone knows how to use youtube. Good job!
на 2012-12-08 01:11:33 like button (1)

Последни Коментари

Anna
Anna Јас го имам точно овој проблем, т.е. нозете ми се многу подебели од горниот дел на телото, горе носа...
пред една недела
Anna
Anna Се сложувам дека нема шанса да се ослабат толку килограми за една недела, ама сепак циметот е здрав ...
пред една недела
nole
nole dejan ti nagore spomna deka treba za dobri muskuli da se jade ovosje zelencuk jajca belo meso tuna i...
пред 4 недели
Aleksandar_fit_coach
Aleksandar_fit_coach a isto taka, malku kontradiktorno e sto pogore, nad komentarive, vi stoi statija koja veli deka nase...
на 2015-09-11 01:49:11
Aleksandar_fit_coach
Aleksandar_fit_coach I da se tocni site 5 fakti, pak ne bi rekol deka sojata e postetna od mesoto na primer, kade sto zna...
на 2015-09-11 01:47:53

Последни Статии

10 неверојатни совети за подобра ДИЕТА

Појадокот е важен за здраво срце

Богатството е во лушпата

Млади и силни на 73 годишна возраст

Ослабете 5 килограми за 1 недела со употреба на ЦИМЕТ

Кликни Like

Поддржи не !
like us